05.05.2015

Isabel Pisano - Córy nocy

Szokujący i realistyczny obraz życia dziewczyn z ulicy... Głos kobiet, których nikt dotąd nie słuchał... One powiedzą ci prawdę...    
       
"Dla kogo jest przeznaczona ta książka? Dla wścibskich czy też dla tych, którzy nie chcą wiedzieć? Wszystko jedno. Nieważne kim będą jej czytelnicy. Nawet jeśli będzie to krzyk na pustyni, jakieś echo do kogoś dotrze. Być może trafi do klientów dziewczyn zabieranych do samochodu na Casa da Campo w Madrycie czy Villa Borghese w Rzymie - klientów małolat, które zapewne są w wieku ich córek, klientów dziewczyn niemających wyboru, możliwości ucieczki czy buntu. A być może, czemu nie, dotrze do potężnego czarodzieja, który na zawsze zniesie zwyczaj wykorzystywania słabszych istot, czy - co wychodzi na to samo - bycia obojętnymi wobec nich".   
Isabel Pisano

Na podstawie tej znakomicie napisanej książki, która stała się bestsellerem w wielu krajach, nakręcony został głośny film.

Opis z okładki książki. Książkę "Córy nocy" znalazłam przypadkiem. Mimo zainteresowania po przeczytaniu opisu na okładce, czekała na mnie dość długo. W końcu jednak zdecydowałam się ją przeczytać. Pomijając fakt, że książka to bardziej reportaż, robi wrażenie. Autorka pokazuje wszystkie światy seks biznesu - ogłoszenia w gazetach, "call girl", kobiety zmuszane do prostytucji, dziewczyny pracujące ciałem by zarobić na rodzinę, mężczyzn, transwestytów... Pokazuje kobiety lubiące ten zawód jak i nienawidzące. Opisuje klientów, ich upodobania, fetysze, zboczenia - a o wszystkim tym opowiadają jej prostytutki. W książce poznacie wiele twarzy człowieczeństwa - jak i jego brak, zachowanie kobiet, a nawet pracę w burdelach. Zainteresowani? Zapraszam do lektury.

Moja ocena: 8,5/10

 poruszenie tematów tabu - płacenia za seks
 różnorodność miejsc, osób, rodzaju "pracy"
 obrazowy przedstawione dialogi i opisy ludzi
 lekkie pióro mimo ciężkiego tematu


 typ reportażowy, czasem męczący
niektóre z postaci mogłyby być pominięte

Jeżeli chcecie poznać seks biznes od środka - z perspektywy osób pracujących - zdecydowanie jest to książka warta uwagi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zachęcam do komentowania!
Każdą stronę odwiedzam.:)